DÜNYAGÜNDEM

United Airlines, COVID-19 aşılarını çalışanlar için zorunlu hale getiriyor

United Airlines, Cuma günü yaptığı açıklamada, yurt içi çalışanları için COVID-19’a karşı tam aşılamayı zorunlu hale getirerek bunu yapan ilk Amerikan havayolu oldu.

Havayolu, çalışanların ABD ilaç düzenleyicisinin Pfizer Inc, Moderna Inc veya Johnson & Johnson’dan herhangi bir aşıyı – sonbaharda bir tarihte olması bekleniyor – veya 25 Ekim’e kadar (hangisi gerçekleşirse) tam olarak onaylamasından beş hafta sonra aşı kanıtı göstermeleri gerektiğini söyledi. daha erken.

Bir nedeniyle daha bulaşıcı delta çeşidine COVID-19 Amerika Birleşik Devletleri’nde yeniden dirilişi işyerlerinde aşılanan gerektirecek bazı maske görev ve bazı şirketlerin reimpose için Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri zorlamıştır.

United CEO’su Scott Kirby ve Başkan Brett Hart, çalışanlara yazdığı bir mektupta, “Gerçekler çok açık: herkes aşılandığında herkes daha güvende” dedi.

ABD havayolları, pandemi nedeniyle seyahatteki yavaşlamanın onları uçuşları kesmeye, çalışanları izne çıkarmaya ve ücretleri karşılamak için hükümetten borç almaya zorladığı acımasız bir 2020’den toparlanıyor.

 

Kirby ve Hart, bazı çalışanların karara katılmayacağını beklediklerini, ancak talimatın işyerini daha güvenli hale getirmek için verildiğini de sözlerine ekledi.

20 Eylül’den önce aşılanan ve aşılarını yaptıran çalışanlara bir günlük ek ücret ödenecek.

Görev, delta varyantının etkisine ilişkin artan endişeyle örtüşüyor. Perşembe günü, Frontier Airlines üçüncü çeyrek tahminini düşürdü ve delta varyantının talebe zarar verdiği konusunda uyardı.

12.000’den fazla pilotu temsil eden United pilotlar birliği, aşı gereksiniminin United ile daha fazla müzakere gerektirdiğini ve birkaç pilotun görevle aynı fikirde olmadığını da sözlerine ekledi.

Chicago merkezli United, Mayıs ayında pilotlar birliği ile aşılamayı zorunlu kılmayan, ancak aşı alanlara ekstra ücret sağlayan bir anlaşmaya vardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu