DÜNYA

Türk medya grubu Süper Lig yayın teklifini TFF’ye sundu


Türkiye’nin Saran Medya Grubu, Süper Lig yayın hakları için Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) teminat mektupları gönderdi, şirket Pazartesi günü doğruladı.

Türk yayın kuruluşu yaptığı açıklamada, TFF’den daha fazla onay bekleyen beş farklı paket için mektupları imzaladığını söyledi.

Geçen haftanın başlarında şirkete, üst düzey Süper Lig maçlarını yayınlamak için 1-B, 1-C, 1-E, 2 ve 3 paketlerinin garanti mektuplarını imzalaması için 14 Mart Pazartesi günü saat 17:00’ye kadar süre verildi. katma.

Saran Medya Grubu, belgeleri imzalayarak Cuma günü TFF’ye teslim ettiğini söyledi.

Türkiye’nin önde gelen spor kanallarından S Sport’u yöneten yayıncı, kulüpleri kâr paylaşımı modeline dahil edecek bir SüperLig TV projesine de destek verdiğini de sözlerine ekledi.

Hareket, Katar merkezli yayıncı beIN Sports’un geçen hafta TFF’nin 2,05 milyar TL’lik (142.63 milyon$) teklifinin çok düşük olduğunu söylemesinin ardından tekliften çekilmesinden sonra geldi.

Bu arada, Türk devlet televizyonu TRT de TFF 1. Lig’in televizyon yayın hakları ve Süper Lig’e radyo yayın hakları için teklif verdi.

Günlük Sabah Bülteni

Türkiye’de, bölgesinde ve dünyada neler olup bittiğini takip edin.


İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz. Kaydolarak Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.KAYNAK

Başa dön tuşu