GÜNCEL

Sütteki deterjan nasıl tespit edilir?

Evde aldığımız gıdaların çoğu tehlikelidir. İçerdiği katkı maddeleri ve gıda boyaları nedeniyle sağlığımızı tehdit eden bu gıdaların doğal olup olmadığını kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Aslında, birçok yaygın gıda sağlıksız süreçlerden geçer. Üreticiler, ürün maliyetinden tasarruf etmek için gıdanın rengini ortaya çıkarmak için gıda boyası ve gıda cilası kullanır. İşte detaylar …

Süte konulan deterjan sütün köpürmesini artırır, böylece süt daha beyaz ve yoğun görünür. Bunu daha iyi anlamının diğer yolu ise 5-10 ml sütü aynı oranda suyla karıştırıp çalkalamaktır. Eğer deterjan katkısı varsa çok yoğun bir köpük oluşacaktır.

Bala eklenen şekeri anlamak için: Öncelikle 1 bardak suyun içine 1 damla bal ekleyin. Saf ve gerçek bal suda dağılmayacaktır, eğer dağılırsa içinde şeker olduğu anlamına gelir.

Kahveye eklenen kil nasıl tespit edilir? Üreticiler kahveden tasarruf yapmak için kahveye kil ekleyebilirler. Kil kahveye doygunluk katar ve insan sağlığı açısından diğerleri gibi çok zararlıdır.

Bunu tespit etmenin en iyi yolu: 1 bardak suyun içine yarım çay kaşığı kahve ekleyin ve karıştırıp 5 dakika bekletin. Belirli bir zamandan sonra saf kahve suyun üzerine çıkacaktır. Bardağın altında kalanlar ise kil parçacıklarıdır.

Una eklenen çamaşır suyu ve diğer atıklar nasıl tespit edilir? Un, genellikle üretim maliyetlerinden tasarruf sağlamak için gıda katkı maddesi görevi gören çakıl samanı, toz, yabani ot tohumları ve zarar görmüş tahıllarla karıştırılır. Çamaşır suyu ise unun beyaz görünmesini ve hızlı bozulmamasını sağlar.

Bunu tespit etmek için: Unun içindeki atıkları tespit etmek için görsel bir inceleme yapabilirsiniz. Bunun için unu temiz bir yüzeye dökün. Yakından inceleyerek içindeki tahılları ve eklenen diğer atıkları tespit edebilirsiniz. Ağartılmış un, parlak bir renk tonuna sahiptir. İnce taneli olarak görünür. Ağartılmamış un ise daha yoğun görünür ve rengi beyaza göre daha soluktur.

Yeni akit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu