DÜNYA

Rus saldırısı Ukrayna’nın Irpin kentinde ABD’li gazeteciyi öldürdü


Kiev bölge polisi başkanı Pazar günü yaptığı açıklamada, ABD’den bir gazetecinin Ukrayna’da vurularak öldürüldüğünü ve Rusların Irpin şehrine düzenlediği saldırılarda bir gazetecinin yaralandığını da sözlerine ekledi.

Kiev bölge polisi başkanı Andrey Nebitov’a göre, gazetecinin New York Times muhabiri Brent Anthony Renaud olduğu belirlendi. Renaud 50 yaşındaydı.

Ukrayna’nın toprak savunması için gönüllü olarak çalışan bir cerrah olan Danylo Shapovalov, Amerikalılardan birinin anında öldüğünü ve diğerini tedavi ettiğini söyledi.

The Times’ın genel yayın yönetmen yardımcısı Cliff Levy başsağlığı dileklerini iletti ve gazetenin “Ukrayna’da Amerikalı bir gazeteci olan Brent Renaud’un ölümünü öğrenmekten derin üzüntü duyduğunu” söyledi.

Twitter’da “Brent yetenekli bir fotoğrafçı ve film yapımcısıydı, ancak Ukrayna’da @nytimes için görevlendirilmedi” dedi.

“Geçmişte The Times’a katkıda bulunmuş olmasına rağmen (en son 2015’te), Ukrayna’da The Times’da herhangi bir masa için görevlendirilmedi. Yıllar önce bir görev için verilmişti,” The Times’tan Pazar günü yapılan açıklamada.

Günlük Sabah Bülteni

Türkiye’de, bölgesinde ve dünyada neler olup bittiğini takip edin.


İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz. Kaydolarak Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.KAYNAK

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu