DÜNYA

NFL efsanesi Tom Brady, 23. sezonu oynamak için emekliliğe U dönüşü yaptı


Yedi kez rekor Super Bowl kazananı Tom Brady, emekliliğinde çarpıcı bir U dönüşü yaptı ve Tampa Bay Buccaneers ile NFL’de 23. sezon için görüneceğini doğruladı.

Ağustos ayında 45 yaşına girecek olan efsanevi oyun kurucu, beş Super Bowl MVP ödülünü içeren süslü bir kariyerin ardından Şubat ayı başlarında emekli olduğunu açıklamıştı.

Ancak Brady şok kararını Pazar günü Twitter’da duyurdu ve şunları söyledi: “Son iki aydır yerimin tribünlerde değil hala sahada olduğunu fark ettim. O zaman gelecek. Ama şimdi değil.

“Takım arkadaşlarımı ve destekleyici ailemi seviyorum. Her şeyi mümkün kılıyorlar. Tampa’daki 23. sezonum için geri dönüyorum. Bitmemiş iş LFG.”

Brady, 1 Şubat’ta işi bırakacağını duyurduğunda, bu kesin görünüyordu.

O gün, uzun ve duygusal bir açıklamada, spor hayatının günlük “fiziksel, zihinsel ve duygusal zorluğuna” işaret ederek “bu rekabet taahhüdünü artık yapmaya” hazır olmadığını açıkladı.

O zaman şöyle yazdı: “NFL kariyerimi sevdim ve şimdi zamanımı ve enerjimi dikkatimi gerektiren diğer şeylere odaklama zamanı.”

O zamana kadar Brady’nin emeklilik fikriyle oynadığı, ancak daha önce 45 yaşına kadar oynama arzusunu dile getirdiği ve 50 yaşına kadar devam etme fikrine açık olduğu bildirildi.

Brady Cumartesi günü Manchester United’ın Old Trafford stadyumunda, Cristiano Ronaldo’nun 37 yaşında Tottenham’a karşı Premier Lig hattrick yaptığını görmek için oradaydı ve şüphesiz Portekizli forvetin uzun ömürlülüğüne hayran olurdu.

Her iki adam da yüzyılın başlarından bu yana en üst düzeyde figürler olan Amerikan futbolunda kendi sürekli başarısını yansıtıyor.

Tartışmasız tüm zamanların en büyük oyun kurucusu olan Brady, kariyerini Tampa Bay’de sonlandırdı, ancak ilk altı Süper Kase’yi kazandığı New England Patriots ile en yakından bağlantılı.

Bağlılığını değiştirmeden önce 2000’den 2019 sezonuna kadar Patriots’taydı.

Brady, kariyeri boyunca, NFL’yi beş kez touchdown ve dört kez pas atarak yönetti.

Çoğu kariyer oyun kurucu galibiyeti (243), geçen touchdown (624) ve geçen yard (84.520) için NFL rekorunu elinde tutuyor.

Yedi Super Bowl şampiyonluğu kazanan tek oyuncu ve 35 playoff galibiyeti, oyun kurucular arasında en yakın rakibi olan Brady’nin çocukluk idolü Joe Montana’dan 19 daha fazla.

Şimdi, dudak uçuklatan bir fikir değişikliğinden sonra, Brady sekizinci Super Bowl’a gidecek.

Günlük Sabah Bülteni

Türkiye’de, bölgesinde ve dünyada neler olup bittiğini takip edin.


İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz. Kaydolarak Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.KAYNAK

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu