DÜNYA

İtalya’da COVID-19 ölümleri azaldı, ancak vakalar arttı

italya, önceki gün 13’e karşı Pazar günü koronavirüs ile ilgili sadece üç ölüm bildirdi, geçen Ağustos’tan bu yana en düşük ölüm. Bununla birlikte, günlük yeni enfeksiyonların sayısı 3.121’den 3.127’ye yükseldi.

Pazar günleri normalde vakalarda düşüş görülür, çünkü hafta sonları yalnızca sınırlı testler yapılır, bu nedenle enfeksiyonlardaki artış minimum olsa da, art arda altıncı bir günlük artışı temsil etti ve yeni bir bulaşma dalgası endişelerinin altını çizdi.

Sağlık uzmanları, artışın, İtalya’nın kazandığı ve sokak partilerini tetikleyen ve birçok şehir ve kasabada sosyal mesafenin tamamen bozulmasına yol açan son Avrupa futbol şampiyonaları sırasındaki kutlamalarla körüklendiğine inanıyor .

İtalya sağlık enstitüsü başkanı Franco Locatelli, enfekte olanların yaş ortalamasının 28 olduğunu söyledi. Pazar günü La Republica gazetesine verdiği demeçte, “Toplantılar ve kalabalıklar virüsün yayılmasına yardımcı oldu” dedi.

Sağlık bakanlığı, yoğun bakımdakiler hariç COVID-19’lu hastanedeki hastaların Pazar günü bir önceki gün 1.111’den 1.136’ya çıktığını söyledi.

Cumartesi günü yoğun bakım ünitelerine üç yeni başvuru olurken, toplam yoğun bakım hasta sayısı önceki 162’den 156’ya düştü.

Hükümetin önümüzdeki hafta, tam olarak aşılanmamış kişilere kapalı restoranlarda hizmet verilmesini veya diskolara, spor salonlarına ve spor stadyumlarına girmesini yasaklamak da dahil olmak üzere sınırlı kısıtlamalar açıklaması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu