DÜNYA

Benedict Cumberbatch says he aims to host Ukrainian refugees


İngiliz aktör Benedict Cumberbatch Pazar günü yaptığı açıklamada, Ukraynalı mültecilere yaşayacak bir yer teklif etmek için bir hükümet programında yer almayı hedeflediğini söyledi.

Yeni “Ukrayna için Evler” programı, halkın, hayır kurumlarının, işletmelerin ve topluluk gruplarının, aile bağları olmasa bile İngiltere’ye gelecek mültecilere konaklama imkanı sunmasına izin verecek.

Cumberbatch, Londra’daki Royal Albert Hall’daki İngiliz Akademi Film Ödülleri’nin kırmızı halısında Sky News’e verdiği demeçte, “Ukrayna’dan 2 1/2 saatlik bir Avrupa uçuşu olmak için gerçekten şok edici bir zaman ve bu bizi bekleyen bir şey” dedi.

“Sherlock”, “The Imitation Game” ve “Doctor Strange” filmlerindeki rolleriyle tanınan Cumberbatch, ceketinin yakasında Ukrayna bayrağının mavi ve sarısının bulunduğu yuvarlak bir rozet takıyordu.

“Hepimizin rozet takmaktan fazlasını yapmamız gerekiyor. Bağış yapmalıyız, politikacılarımıza bir tür mülteci güvenliği ve acı çeken insanlar için bir sığınak yaratmaya devam etmeleri için baskı yapmalıyız” dedi.

“Herkesin elinden gelenin fazlasını yapması gerekiyor… İnsanları evlerine almak için gönüllü olan rekor sayıda insan var, umarım ben de bunun bir parçası olurum.”

Cumberbatch, “The Power of the Dog” filminde 1920’lerde bir çiftlik sahibini canlandırdığı için başrol oyuncusu ödülü için BAFTA’da yarışıyor.

Günlük Sabah Bülteni

Türkiye’de, bölgesinde ve dünyada neler olup bittiğini takip edin.


İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz. Kaydolarak Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.KAYNAK

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu