PERSONEL ALIMI

Bakanlıktan resmen onay çıktı! Çevre Bakanlığı bünyesine temizlik personeli alımı yapacak

ÖSYM tarafından KPSS 2022/9 tercih kılavuzu yayınlandı. Yayınlanan rehbere göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 207 lise mezunu temizlik destek personeli istihdam ediyor. Başvuru şartları nelerdir, destek personeli nedir, ne iş yapar? Haberimizde.

KPSS 2022/9 tercih rehberi, ÖSYM Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde yayınlanan duyuru ile birlikte yayınlandı. Yayımlanan rehberle birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 207 lise mezunu temizlik destek personeli alımı süreci de başladı. Kılavuzun yayınlanması ile başlayan başvurular 15 Haziran 2022 tarihine kadar devam edecek. Adayların başvuruları ÖSYM üzerinden alınacaktır. Ayrıca tercih yapacak adaylar 30 TL yerleştirme ücreti ödeyeceklerdir.

 

TEMİZLİK DESTEK PERSONELİ KİRALANACAK ŞEHİRLER

Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bingöl, Burdur, Bursa Çanakkale, Çorum, Diyarbakır başta olmak üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı temizlik destek personeli alımı , Erzurum, Gaziantep, Giresun, Hatay, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat Uşak, Yozgat ve Zonguldak’ta yapılacak.

2001 ÖZELLİK KODU İLE YAYINLANAN DUYURU: 2001 ÖZELLİK KODU NEDİR?

ÖSYM tarafından yayınlanan KPSS 2022/9 tercih kılavuzunda 2001 yeterlilik kodu ile temizlik destek personeli alımı yapılacağı bilgisi tabloda yer almaktadır. 2001 yeterlilik kodunun karşılığı lise mezunu olmaktır. Yani Çevre Bakanlığı’nın 207 temizlik destek personeli alımı ilanına başvuracak adayların lise mezunu olmaları gerekiyor. Ayrıca KPSS’den geçerli bir puana sahip olmak gerekir.

 

TERCİH ÜCRETİ NE KADAR, MEVDUAT NASIL YAPILIR?

KPSS 2022/9 tercih kılavuzu ile tercih yapacak adaylar 30 TL yerleştirme ücreti ödeyeceklerdir. Seçim yapıldıktan sonra yerleştirme ücretinin yatırılması ile başvuru süreci tamamlanacaktır.

DESTEK PERSONELİ NEDİR, NE YAPAR?

Adından da anlaşılacağı gibi destek personeline destek personeli denir. Lise mezunu destek personeli sorumluluk alanlarındaki alanları temizler ve işlerini yürütür. Üstleri isterse çay, fotokopi gibi işleri de o yapar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu