DÜNYA

Almanya, Yunan tatil adalarını COVID için yüksek riskli alanlar olarak listeliyor

Almanya Salı günü, artan sayıda koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle Yunanistan’ın turist dostu adalar da dahil olmak üzere bölgelerini COVID-19 için yüksek riskli alanlar olarak listeledi.

Robert Koch Enstitüsü, Girit ve Rodos, Mikonos, Kos ve Nakşa gibi diğer popüler adaları yüksek insidans alanları olarak sınıflandırdı.

Enstitüye göre, bu adalardan Almanya’ya dönen yolcular, aşı veya iyileşme kanıtı sağlayamazlarsa 10 gün karantinaya almak zorunda kalacaklar. Karantina süresi, mevcut bir negatif COVID-19 testi ile en erken beş gün sonra sona erebilir.

Almanya, son derece bulaşıcı Delta varyantı nedeniyle yeni koronavirüs vakalarında hızlı bir artışın ardından son haftalarda seyahat kurallarını sıkılaştırdı.

Ülke geçen hafta üç ayda en yüksek günlük COVID-19 vaka sayısını kaydetti ve aktif vakalar geçen hafta aynı gün bildirilen 50.400’den Salı günü 79.400’e yükseldi.

Ülkenin hastalık kontrol kurumuna göre, özellikle gençler ve genç yetişkinler arasında yeni vakalar arttı ve hastaların yaklaşık %25’i yurtdışında enfekte oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu