PERSONEL ALIMI

3536 personel alımı başvurusu bu hafta başlıyor

İçişleri Bakanlığı geçen gün bir duyuru yayınlayarak, en az lise mezunu adaylar arasından 3.546 sözleşmeli memur alımı yapılacağı belirtilmişti.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) bendi uyarınca, yürürlüğe giren Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri Çerçevesinde Bakanlığın resmi internet sitesinde yer almaktadır. 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile; Sayılı tablolarda sayı ve unvanları belirtilen açık pozisyonlara toplam 3.546 personel alımı yapılacaktır. Aşağıdaki açıklamalar ile yayınlanan personel alım ilanında başvurular bu hafta başlıyor.

ALINAN PERSONEL VE ​​MEZUNİYET DURUMU

İlanda yukarıdaki pozisyonlara en az lise mezunlarının alındığı görüldü. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, işe alınacak kadrolar ve mezuniyet şartları şu şekilde:

RESTORAN: Lisans

MÜHENDİS : Lisans

ŞEHİR PLANLAYICI  Lisans

SOSYAL ÇALIŞAN : Lisans

OFİS PERSONELİ: Ön Lisans ve Lisans

AVUKAT: Lisans

ÇEVİRMEN/ÇEVİRMEN: Lisans

TEKNİSYEN (HARİTA, ELEKTRİK-ELEKTRONİK): Ön Lisans

ARŞİV UZMANI: Lisans

DESTEK PERSONELİ (Temizlik Görevlisi ve Şoför): Lise

KORUMA VE GÜVENLİK ZAMANI: Lise

PSİKOLOG: Lisans

DİĞER TEKNİK SERVİS PERSONELİ (GRAFİK): Lisans

PROGRAMCI : Lisans

KPSS DURUMU VAR

En az lise mezunu adaylar arasından yapılacak işe alımlarda adayların KPSS’den en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Her kadro için 5 katı aday mülakata çağrılacak.

E DEVLETTEN BU HAFTA BAŞLAYAN BAŞVURULAR

Söz konusu duyuru için başvurular bu hafta e-devlet portalı üzerinden online olarak alınacaktır. Başvurular 17 Haziran’da başlayıp 21 Haziran’da sona erecek. Başvuru ekranı açıldığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu